L’AFA de l’escola el Turó del Drac és una entitat que agrupa voluntàriament a les famílies de l’escola amb la finalitat principal de promoure la participació i contribuir a la millora de la qualitat de la nostra escola.
Aquest recolzament el donem de moltes maneres:
organitzant activitats extraescolars i el servei d’acollida
col·laborant en l’organització de les festes tradicionals del calendari escolar
impulsant la Colla gegantera del turó del drac i el nostre gegant Crestes
establint un diàleg amb mestres i equip directiu per tractar els temes que afecten a totes les famílies
proposant activitats i fent suggeriments en relació amb el funcionament de l’escola
ajudant a l’escola en la millora de les instal·lacions i l’adquisició de materials i equipament

Entra a l'apartat Fes-te’n soci/a!

4 de desembre del 2021

Defensem l'Escola en Català


Benvolgudes famílies,

Us informem que, arran de la reclamació d'una família del centre, el Tribunal Superior de Justícia de Catalunya (TSJC) ha dictat mesures cautelars, que són d'obligat compliment,  a partir del 8 de desembre el 25% de les hores lectives de P5A de la nostra escola s’hauran de fer en castellà.

Aquesta resolució replanteja el model d'escola catalana i la immersió lingüística en el grup de P5A .

Un grup de famílies, en desacord amb aquestes mesures imposades, ha constituït el grup El Turó en català. Des de l'Ampa del Turó del Drac, defensem l'escola pública catalana i el model d'immersió lingüística i és per això que donem tot el nostre suport al grup El Turó en català, sempre en un marc de bona convivència.

Per aquest motiu us informem que es convoca a una assemblea oberta a totes les famílies, que tindrà lloc a l’envelat de Vil·la flora el proper dijous dia 9 de desembre a les 17:00 h de la tarda.

L'ús de mascareta serà obligatori durant l'assemblea.