L’AFA de l’escola el Turó del Drac és una entitat que agrupa voluntàriament a les famílies de l’escola amb la finalitat principal de promoure la participació i contribuir a la millora de la qualitat de la nostra escola.
Aquest recolzament el donem de moltes maneres:
organitzant activitats extraescolars i el servei d’acollida
col·laborant en l’organització de les festes tradicionals del calendari escolar
impulsant la Colla gegantera del turó del drac i el nostre gegant Crestes
establint un diàleg amb mestres i equip directiu per tractar els temes que afecten a totes les famílies
proposant activitats i fent suggeriments en relació amb el funcionament de l’escola
ajudant a l’escola en la millora de les instal·lacions i l’adquisició de materials i equipament

Entra a l'apartat Fes-te’n soci/a!

30 d’octubre del 2008

Èxit al 1r. Taller de panellets


Com ja us vam informar, dimecres 29 vam fer un taller de panellets a la nostra escola, al menjador. De 5 a 6 de la tarda 23 mares i àvies, envoltades de molts nens de totes les edats de l'escola, vam tenir una mestra "panellera" que ens explicava pas per pas com elaborar uns bons panellets per a la Castanyada. Va ser una tarda magnífica i vam sortir amb els nostres panellets molt contents!
Podeu veure les fotos del nostre taller.