L’AFA de l’escola el Turó del Drac és una entitat que agrupa voluntàriament a les famílies de l’escola amb la finalitat principal de promoure la participació i contribuir a la millora de la qualitat de la nostra escola.
Aquest recolzament el donem de moltes maneres:
organitzant activitats extraescolars i el servei d’acollida
col·laborant en l’organització de les festes tradicionals del calendari escolar
impulsant la Colla gegantera del turó del drac i el nostre gegant Crestes
establint un diàleg amb mestres i equip directiu per tractar els temes que afecten a totes les famílies
proposant activitats i fent suggeriments en relació amb el funcionament de l’escola
ajudant a l’escola en la millora de les instal·lacions i l’adquisició de materials i equipament

Entra a l'apartat Fes-te’n soci/a!

20 de gener del 2012

SEGON INSTITUT A CANET DE MAR


ELS NOSTRES FILLS I FILLES ES MEREIXEN UN ENSENYAMENT DIGNE !!!

ACTUALMENT  a l’Institut de Canet hi ha 700 alumnes quan realment va ser concebut per atendre’n 450. La previsió pel curs vinent és de 800 alumnes. Això suposa una manca d’espais - lavabos, laboratoris, aules específiques, vestidors...- i moltes altres problemàtiques afegides.
TENIM POR que l’administració vulgui optar per la via més ràpida i fàcil sense atendre criteris pedagògics i humans, és a dir, posar més barracons i/o posar l’horari de batxillerat de 3 a 10 del vespre, de manera que eradiquen l’aposta que Canet ha fet per una formació integral del seu jovent mitjançant les extra-escolars: esports, música, dansa, idiomes …
HEM DE CONTINUAR APOSTANT PER L’ESCOLA DE TEIXITS COM A ESPAI PROVISIONAL PEL NAIXEMENT DEL SEGON INSTITUT. INSTITUT QUE EL NOSTRE POBLE TANT NECESSITA DES DE FA ANYS. D’aquesta manera aprofitaríem un espai infrautilitzat i els nostres fills i filles gaudirien d’un centre i uns horaris dignes per créixer com a persones.
IMPLIQUEM-NOS TOTS ELS CANETENCS I CANETENQUES!!!
FEM-HO PELS NOSTRES FILLS I FILLES!!
US CONVOQUEM EL PROPER 26 DE GENER A LES 8 DE LA TARDA A L’ESCOLA DE TEIXITS